Společné zážitky pro neobyčejné děti

Letní aktivity pro děti chystá spolek Človíček (One Little) z.s. každý rok již v předjaří. Tak na co si budeme s dětmi hrát letos? Poletíme časem nebo procestujeme svět? Zamíříme do Egypta nebo na Divoký Západ? Naučíme se kouzlit s Harrym Potterem nebo snad zachráníme zemi Jumanji? Pojeďte s námi, protože to bude veselé!

Přehled aktualních táborů
Pobytové aktivity a tábory

Co s námi zažijete?

Cílem našich pobytových akcí je umožnit všem zúčastněným sdílet své prožitky, emoce, zkušenosti bez ohledu na věk, rodinné zázemí či zdravotní omezení. Jde nám o vzájemné obohacení, spolupráci, pospolitost a hlavně o to, aby si všichni pobyt užili a načerpali energii do dalších dnů.

Letní pobytové tábory jsou jedinečné svou rodinnou atmosférou, odbornou asistencí k dětem, výbornou kuchyní a propracovaným programem, u kterého se baví děti i dospělí. Letní tábory jsou určeny pro děti a mládež, které rády tráví čas v přírodě. Vítáme děti z různých koutů naší krásné země. Kapacita letních táborů je 30 – 45 dětí v závislosti na zvolené táborové základně.

Před vyplněním přihlašovacího formuláře, čtěte pokyny pro přihlašování!

Letní integrační pobyt u moře, Pula - poloostrov Istrie - Kapacita tábora obsazena

INFORMACE O TÁBOŘE

Pobyt u moře je určen všem dětem, které mají rády slunění, koupání v moři a zábavu ve vodě i na pláži. Přímořský  areál je pečlivě vybrán, aby vyhovoval našim potřebám. Splňuje tak všechny předpoklady. Jednotlivé apartmány jsou prostorné a jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením.
Pobyt je umístěn v klidné lokalitě přímořského areálu (maximální bezpečnost a kontrola dětí).

Vzdálenost z Brna je cca 720 km, přibližná doba cesty je maximálně, i s přestávkami, 8 hodin.

V ceně je zahrnuta: doprava, ubytování, celodenní plnohodnotná chutná česká strava včetně pitného režimu; výtvarný, herní a sportovní materiál, odměny pro děti, příprava a realizace programu, vedoucí a další pedagogický dozor, zdravotníci, cestovní pojištění, vstupné, výlety.

Cena pobytu nezahrnuje: jídlo a pití do autobusu na cestu do Chorvatska a zpět.

 

KDY SE KONÁ
neděle 30. 6. - sobota 6. 7. 2024
KDE TO BUDE
Chorvatsko, poloostrov Istrie
PROVEDE VÁS
Jana Kurfürstová
PRO KOHO JE TÁBOR IDEÁLNÍ
všem dětem, které mají rády slunění, koupání v moři a zábavu ve vodě i na pláži
KOLIK TO BUDE STÁT
pro členy činí 10.400,- Kč (další rodinní příslušníci mají slevu 10%), nečlenové 11.900,- Kč (další rodinní příslušníci mají slevu 10%)
KOLIK SE NÁS TAM VEJDE
kapacita se řídí potřebami vybrané skupiny

Letní integrační tábor Domanín - Kapacita tábora obsazena

INFORMACE O TÁBOŘE
Letní pobytový tábor Domanín je jedinečnou letní aktivitou, kde se spolu mohou potkat děti zdravé s dětmi se zdravotním znevýhodněním.
Táborová základna Borovinka se nachází ve vesničce Domanín u Bystřice nad Perštejnem. Zázemím nám budou stany s podsadou a týpý.  Součástí základny je i zděná budova se sociálním zařízením, kuchyně a výdejna stravy.
V ceně je zahrnuta: celodenní strava včetně pitného režimu, ubytování, pedagogické vedení, vstupné a táborový výlet s dopravou, odměny, materiál na realizaci CTH, zdravotní služby, táborové tričko 🙂

 

KDY SE KONÁ
sobota 20. - pátek odpoledne 26.7.2024
KDE TO BUDE
Táborová základna Borovinka, Domanín u Bystřice nad Perštejnem
PROVEDE VÁS
Jana Kurfürstová
PRO KOHO JE TÁBOR IDEÁLNÍ
děti 6 – 18 let (i děti se zdravotním znevýhodněním)
KOLIK TO BUDE STÁT
pro členy činí 4.200,- Kč (další sourozenci mají slevu 10%), nečlenové 4.900,- Kč (další sourozenci mají slevu 10%)
KOLIK SE NÁS TAM VEJDE
kapacita se řídí potřebami vybrané skupiny

Letní stanový tábor Držková

INFORMACE O TÁBOŘE

Letní stanový tábor je určen pro děti ve věku od 7 – 15 let. Táborová základna je pronajata od skautů. Je tedy postavena na louce, bez elektřiny, tekoucí vody apod. Spí se v podsadových stanech. Vzhledem k táborovým podmínkám není tábor vhodný pro děti se zdravotním znevýhodněním.

KDY SE KONÁ
4.8. - 11.8.
KDE TO BUDE
Skautské tábořiště Držková
PROVEDE VÁS
Josef Jeniš
PRO KOHO JE TÁBOR IDEÁLNÍ
Děti od 7 do 15 let.
KOLIK TO BUDE STÁT
3400,- Kč; 3200,- Kč další sourozenci
KOLIK SE NÁS TAM VEJDE
29

Pracovní povinnosti vám nedovolí odjet na rodinnou dovolenou a přitom nechcete, aby vaše děti trávily letní čas před počítačem? Nabízíme vám příměstské tábory v centru Brna i v jeho okolí. Vaše děti prožijí dobrodružný pětidenní program v přírodě v zázemí PDK Človíček Brno – Bosonohy, nebo objeví krásy Brna a okolí v rámci příměstských táborů na Domečku. Zajišťujeme stravu formou svačiny, pitného režimu a teplého oběda v prověřené restauraci, kde nám uvaří dle našich představ a chutí. Některých vybraných turnusů se účastní  i děti se zdravotním znevýhodněním. Program vedou zkušení lektoři prožitkových aktivit.

Přírodní dětský klub Človíček pro vás přichystal čtyři zábavné příměstské tábory v MČ Brno – Bosonohy. Těšit se můžete na hry i tvoření v přírodě, dobrodružné výpravy a výlety, muzikohrátky, šifrování a orientaci v přírodě, ekohrátky a další aktivity, které otevřou srdce každého človíčka.

 

1. turnus – Tlapková patrola - kapacita naplněna!

INFORMACE O TÁBOŘE

Zažijte s námi dobrodužství inspirované správnou partou kamarádů, kterým nechybí odvaha, vtip a radostná spolupráce. Vydáme se na nejednu dobrodružnou výpravu,užijeme si společné hry, pátrání v přírodě a tvoření.

V ceně je zahrnut oběd a odpolední svačina, pitný režim, materiální náklady, pojištění, lektorné, vstupné.

KDY SE KONÁ
15. - 19.7. 2024
KDE TO BUDE
PDK Človíček Brno - Bosonohy
PROVEDE VÁS
Zdenka Bornová, Anna Dubjaková
PRO KOHO JE TÁBOR IDEÁLNÍ
děti 4 – 10 let (neotevíráme pro děti se zdravotním znevýhodněním)
KOLIK TO BUDE STÁT
3300,- Kč (pro členy)/ 3800,- (pro nečleny)
KOLIK SE NÁS TAM VEJDE
15

2. turnus – Výpravy za známými osobnostmi - kapacita naplněna!

INFORMACE O TÁBOŘE

Vydejte se s námi na cestu časem po staletích a staňme se na chvíli svědky životů známých osobností – jejich talentu, slávy a jejidečnosti doby, ve které žily. Třeba si odneseme nejednu inspiraci a zkušenost do našeho současného dětského světa.

V ceně je zahrnut oběd a odpolední svačina, pitný režim, materiální náklady, pojištění, lektorné, vstupné.

 

KDY SE KONÁ
19. - 23.8. 2024
KDE TO BUDE
PDK Človíček Brno - Bosonohy
PROVEDE VÁS
Ivona Špačková, Martina Julišová, Julie Kvasničková, Veronika Slezáková
PRO KOHO JE TÁBOR IDEÁLNÍ
děti 4 – 10 let (otevíráme i pro děti se zdravotním znevýhodněním)
KOLIK TO BUDE STÁT
3300,- Kč (pro členy)/ 3800,- (pro nečleny)
KOLIK SE NÁS TAM VEJDE
15

Trávíte rádi čas s rodinou, ale organizace takového pobytu vás stojí spoustu sil? Pošlete s námi vaše dítko na víkend a odpočiňte si, tak, jak už jste si dlouho neodpočinuli. Nebo pojeďte s námi na víkendovku celá rodina a s přiděleným asistentem po celou dobu pobytu si užijte pohodové chvíle v přírodě. Okusíte náš prožitkový program šitý na míru dětem i rodičům. Děti se zabaví při tvořivých hrách, rodiče si odpočinou při masáži, odborné přednášce, degustaci vína či tanci.

 

Víkendovka pro děti

INFORMACE O POBYTU

Víkendový pobyt pro děti nabízí atraktivní program, které vaše dítko prožije se skvělým parťákem (asistentem). Asistence zajištěna po celou dobu pobytu. Stejně tak i strava.

V ceně 2 900,- Kč je zahrnuta plná penze, ubytování, asistence a bohatý program.

Doprava na místo je individuální.

S ohledem na charakter akce a dispozice ubytování si organizátor vyhrazuje právo na výběr účastníků.

KDY SE KONÁ
31.5. - 2.6.2024
KDE TO BUDE
Fara Bedřichov u Lysic
PROVEDE VÁS
Lucie Jenišová a tým asistentů
PRO KOHO JE POBYT IDEÁLNÍ
pro děti
KOLIK TO BUDE STÁT
2900,- Kč
KOLIK SE NÁS TAM VEJDE
kapacita omezena

Jak jsme se měli?

Ohlédnutí za létem 2022

Každé léto je pro spolek Človíček (One Little) z.s. zážitkovým obdobím, ve kterém můžeme velkému počtu dětí nabídnout naše aktivity navzdory věku, schopnostem či zájmům dětí.

Fotogalerie letních aktivit 2022

Bez podpory se neobejdeme!

Zaujal Vás náš spolek natolik, že jste se rozhodli nám pomoci? Nevíte jak? Nedůvěřujete nadacím a rádi podporujete konkrétní projekty? Nechcete posílat peníze? Človíček potřebuje pro svůj život spoustu věcí a za všechny formy pomoci Vám bude vděčný a odmění se Vám.

Pomoci můžete finančním darem
Pomoci můžete finančním darem
Číslo účtu, na který můžete přispět libovolnou částkou je 1387557915/2700 UniCredit Bank. Peněžní dar může být jednorázový, nebo si můžete určit částku, kterou jste ochotni posílat každý měsíc a zařídit v bance trvalý příkaz. Na základě darovací smlouvy je možný odpočet daně pro právnické i fyzické osoby.
Pomoci můžete i věcnými dary
Pomoci můžete i věcnými dary
Nabízíme dětem nové zkušenosti a zážitky, ke kterým potřebujeme různý materiál - kancelářské potřeby, potraviny, hračky, drogerii ad. Aby Vaše pomoc byla účinná, prosíme Vás o přečtení následujícího seznamu. Určitě nevyužijeme dětské oblečení.
Alternativní pomoc
Alternativní pomoc
Uvítáme i jiné formy pomoci jako je např. sleva na táborové základny, divadelní představení, které byste přijeli zahrát na náš tábor, doprava na pobyt, popř. výlet, apod.
Další možnosti podpory
Dobrovolnictví
Chcete se stát dobrovolníkem v našem spolku? Uvítáme vaši pomoc při asistenci k dětem, asistenci v táborové kuchyni, údržbě či brigádnických pracích v PDK Človíček či na Domečku. V případě potřeby vás proškolíme. Být dobrovolník je cool! Využij svůj volný čas a naplň ho životem!