Stále spolu – cyklus praktických přednášek nejen pro rodiče

22.března – 18.května 2021

Doba je taková jaká je, ale my se spolu s vámi nevzdáváme. Proto jsme se rozhodli oslovit zajímavé lektory, aby vás v komunikaci s vašimi dětmi podpořili, inspirovali a motivovali formou praktických workshopů. Poslechněte si dobré tipy a zkušenosti našich lektorů. Využijte možnosti zeptat se nejen jich, ale celé zúčastněné komunity, protože jak známo “víc hlav víc ví”. Takže kalendáře do ruky a přihlašování zdar!

Po uhrazení faktury Vám budou zaslány další informace k připojení či místu konání. Během přednášky i po ní bude dostatečný prostor pro kladení dotazů.

On-line přednáška: Vývoj řeči u dětí (nejen) předškolního věku

Pondělí 22. 3. 2021 / 16 – 18 hodin

Přednášející: Mgr. Kateřina Šírová, klinická logopedka / lektorka

Částka k úhradě: 300,- Kč

Přihláška

O čem to bude?

Každé dítě ve svém řečovém vývoji postupně prochází několika stadii, přičemž v každé této etapě je vhodné přizpůsobit komunikaci jeho potřebám. Jedním ze stěžejních faktorů, které mohou ovlivnit vývoj řeči, ať v pozitivním, či negativním smyslu, jsou právě dospělí a jejich přístup k dítěti. Jaký je běžný vývoj řeči u dětí, co je opožděný vývoj řeči nebo jak podpořit rozvoj řeči dítěte? To se dozvíte právě v této přednášce.

On-line přednáška: Děti a emoce

Středa 24. 3. 2021 / 9 – 12 hodin

Přednášející: Mgr. Soňa Procházková, psychoterapeutka

Částka k úhradě: 500,- Kč

Přihláška

O čem to bude?

Nahlédnete do podstaty fungování dětských emocí. Odpovíme vám, proč a jak jsou děti schopné se ovládat, a co také už není v jejich moci. Dostanete odpověď na to, co s tím, jako dospělí (rodiče, pedagogové) můžete dělat. Nahlédnete do mechanizmu učení dětských emocí. Naučíte se, jak můžete využít své emoční nastavení k ošetření, podpoře a formování emocí u dětí.

Workshop: Výtvarné náměty pro každého

Čtvrtek 22. 4. 2021 / 9 – 12 hodin nebo 15 – 18 hodin

Přednášející: Bc. Alena Navrátilová, výtvarnice, lektorka

Částka k úhradě: 900,- Kč (včetně výtvarného materiálu)

Přihláška

O čem to bude?

Líbilo by se vám načerpat pořádnou porci inspirace na výtvarné tvoření? Jste výtvarný lektor/učitel/ rodič a potřebujete neotřelé nápady, které budou děti bavit? Chcete si vše vyzkoušet v praxi v malé skupince podobně naladěných lidí? Tak neváhejte, náš workshop je určený právě vám!

Přednáška: Sexualita u dětí a dospívajících s PAS

Úterý 18. 5. 2021 / 9 – 12 hodin

Přednášející: Mgr. Adriana Rieglová, psycholog

Částka k úhradě: 600,- Kč

Přihláška

 O čem to bude?

Hlavní témata sexuality u dětí s poruchou autistického spektra by především měla vycházet z těch oblastí, které těmto dětem činí v jejich životě největší potíže. Především doteky, sebeuvědomění, navazování vztahů, oblast soukromí a intimity, sebeuspokojování a další, které reagují na individuální potřeby daného člověka.