Léto 2020 – poděkování a fotogalerie

Letní aktivity pro děti chystá spolek Človíček (One Little) z.s. každý rok již v předjaří. Jako spoustě organizátorů společenských akcí i nám přípravy na léto 2020 zkomplikovala stále se měnící situace kolem koronaviru. Nejtěžší pro nás bylo oznámit zrušení 2.ročníku rekondičního pobytu v Chorvatsku, na který se zejména děti s autismem velmi těšily. Ještě na konci června jsme se potýkali s otazníkem i nad pobytovými tábory v tuzemsku, ale i příměstskými tábory v MČ Brno-Bosonohy. Děkujeme tímto všem rodičům za trpělivost. Pro nás byla situace se zaplacenými zálohami za tábořiště, zvýšenými výdaji na hygienická opatření a realizace opatření v praxi jednou velkou noční můrou.

I přes nepřehlednou situaci jsme však již 6.července odstartovali maraton příměstských táborů ve zcela voňavém a novém zázemí PDK Človíček na louce vedle lesního hřiště v Brně – Bosonohách. Celkem jsme zde zrealizovali šest týdenních turnusů celkem pro 90 dětí. V průběhu léta zde měly děti možnost stát se hlavní postavou ve filmu o lovcích mamutů, procestovat svět na zaoceánském parníku, vyzkoušet si dobrodružný život agenta, indiána i cestovatele Afrikou. Závěrečný šestý turnus nás společně s rodilým mluvčím provedl po krásách a tajích anglického ostrova. Nové zázemí PDK Človíček nám poskytlo nejen úkryt v nebývale častých deštivých dnech, ale i komfortnější místo pro odpočinek dětí se zdravotním znevýhodněním, které se pravidelně těchto táborů také účastní. Letos si díky tomu mohlo táborových aktivit užít 10 dětí se zdravotním znevýhodněním.

Fotogalerie z příměstských táborů zde.

Pobytový tábor pro děti se letos uskutečnil v Malé Bystřici, kde se tamní táborová základna proměnila přes noc v indiánskou vesnici. Záchrany šamana spojené s obnovou tradičních indiánských dovedností se zúčastnilo 47 indiánů, z toho 16 se zdravotním znevýhodněním.

Fotogalerie z tábora Malá Bystřice.

Stanový tábor v Lysicích pořádaný v polovině léta si užily děti ve společnosti antických bohů. Tábor však ustál i návštěvu KHS, organizátoři obdrželi dokonce odměnu za zvládnutá opatření.

Fotogalerie z tábora Lysice

Velmi děkujeme ÚMČ Brno – Bosonohy  a SMB za finanční podporu těchto táborů.

Děkujeme všem, kteří naše aktivity podporujete. Tak zase příští léto AHOOOOOJ.