Ježíškovo folkové Brnění – poděkování a fotogalerie

Jubilejní 5. ročník Ježíškova folkového Brnění – srdíčkový hudební zážitek pro všechny věkové skupiny

…je 26. prosince, 16.30 h a do bosonožské orlovny začínají přicházet první příznivci poctivé folkové hudby. Někteří jsou na festivalu poprvé, někteří se vracejí za osvědčenou porcí již tradiční vánoční atmosféry. Zvukaři i tým organizátorů mají ještě plné ruce práce. V 17.hod. Honza Brož z Devítky uvádí první kapelu večera. Metamorfóza zvučí v rytmu folku i staré dobré country. Vystoupení kapely návštěvníky příjemně rozehřívá a atmosféru v sále si již obhlíží další účinkující. “Tak mám strach, aby jsme vám tady tu orlovnu nezbourali,” pronáší před vystoupením mistr Kronek. V zápětí uvádí folkař (Honza Brož) rockery a Kronek Alband to hned rozbalí na plné pecky. To je již orlovna zaplněna do posledního místa a někteří postávají v přísálí. Zpívá se, tančí a také se vzpomíná na staré dobré časy skupiny Kern. Takovou legendu z pódia přece jen tak nepustíme. Dvojitý přídavek je namístě. To byl nářez:) Je třeba trochu zklidnit emoce a také nazvučit další kapelu. Na pódiu se chystají Žamboši a návštěvníci se posilňují úžasnými domácími chlebíčky, či chlebem s tvarůžkovou a  bůčkovou pomazánkou. Vánoční štrúdl i punč mizí před očima. Ve 20 hod. jsou návštěvníci festivalu opět na svých místech a mohou se nerušeně zaposlouchat do jemných tónů mistrovsky zvládnuté kytary Honzy Žambocha. Jeho texty, zpěv i doprovod dalších členů kapely celkově podtrhují úžasnou atmosféru v místě a poselství kapely do nového roku dojímá některé i k slzám. Zlatým hřebem večera je již tradičně kapela Devítka. Jejich repertoár hladí po duši a humorné vsuvky účinkujících nás baví. Hraje, zpívá a ladí se u kytar až do pozdních hodin. Kdo nepřišel, možná neuvěří, ale tento ročník byl opravdu nejsrdíčkovější.

Děkujeme všem vystupujícím kapelám, které hráli zcela zdarma nebo za snížený honorář. Človíček děkuje návštěvníkům, kteří svým dobrovolným vstupným významně přispěli na další aktivity spolku.

Moc děkujeme všem, kteří finančně, mediálně či organizačně přispěli na uskutečnění akce: ÚMČ Brno – Bosonohy, Veselý, dopravní stavby a telematika, Auto ZM, s.r.o., Geoheat, s.r.o., Kildatrans, s.r.o., Arboristika Špaček, Dopravní stavby Brno, s.r.o, DC VALVE Group s. r.o., Hezký domov, kuchyňské a bytové studio, Starobrno, Marix, s.r.o., Q2 Interactive, Internet Agency, Královo Pole Cranes, s.r.o, Marais, s.r.o., Alenka, grafický miniateliér, Vodička, a.s. – Petr Kavalec, Signál rádio, Country rádio, p. Iva Křivánková ad.

Děkujeme fotografům:

https://www.facebook.com/tomas.svoboda.562

http://beda-vh.rajce.idnes.cz/

https://fotofranta.rajce.idnes.cz